Loading images...
Loading images...

 

                        Witam serdecznie wszystkich, którzy jakimś przypadkiem znaleźli się na mojej stronce i są teraz ze mną. Na samym początku podzielę się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, które dały mi jasną odpowiedź na nurtujące mnie od zawsze pytanie: "Czy wszystko jest możliwe??".

Moja ponad dwudziestoletnia praktyka i poszukiwania utwierdziły mnie w przekonaniu: "Rzeczywiście wszystko jest możliwe, ale na tyle, na ile sobie pozwolimy".Jeżeli nie ma  wiary w siebie i zaufania, to nie ma gotowości do zmiany w sobie czegokolwiek. Tak to działa we wszystkim i dotyczy to również zdrowia.

W czasie swojej kariery zawodowej jako fizjoterapeutka, nieprzerwanie zbierałam różne doświadczenia. Zauważyłam, że uzyskiwane efekty nie są współmierne do pracy, której poświęcałam swój czas i oddanie. Czułam wewnętrzny bunt i niedosyt wiedzy na temat człowieka jako całości, oraz chorób uznawanych w medycynie Zachodu za nieuleczalne. Wiedza zdobyta na studiach nie dawała rady  z niektórymi przypadkami niepełnosprawności ruchowej. Poszukiwałam więc takich metod terapeutycznych, które szybko przywracałyby pożądane  zdrowie. Zaintrygowała mnie i zainteresowała medycyna Dalekiego Wschodu, której mądrość sięga 5 tys. lat. Poczułam, że to jest ta droga, którą chciałabym iść dalej. I tak dotarłam do źródła  wiedzy, która opiera się na holistycznym podejściu do człowieka jako całości. Bada nie tylko jego aspekt fizyczny, ale też psychikę, oraz emocje. Aspekty te przez cały czas  wzajemnie oddziaływują na siebie. Dlatego ważna jest wiedza, jak zachować je w równowadze, umieć radzić sobie  ze  zdrowiem.

W zakładce "Moje artykuły" pragnę dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i wiedzą.  Na przykład w podzakładce: Profilaktyka zdrowotna proponuję:  ćwiczenia na wyobraźnię i odczuwanie swojego ciała;  sposoby wykształcenia zachowań w życiu codziennym, jak i zawodowym, oszczędzające  nasze ciało tj. prawidłowego siedzenia, stania, podnoszenia, dźwigania, itp. Zamieszczać też tu będę propozycje różnych zestawów ćwiczeń kręgosłupa.   Praktyczne ćwiczenia pomogą zapobiegać dolegliwościom bólowym pleców i przeciwdziałać różnym problemom  odczuwanym z kręgosłupa. Poruszę też temat ergonomii w  pracy i  w domu,  oraz  jeszcze  wiele  innych,  które  będą  nasuwać  się  same -  na żywo. Dzisiaj mamy dostęp do każdej informacji, jaką chcemy uzyskać i zastosować w swoim życiu. Wybrać to co czujemy, że jest dla nas najlepsze. Będę  starać się  dostarczać jak najwięcej, różnorodnej informacji, która pomaga w rozszerzaniu świadomości swojego zdrowia. Zapraszam. Być może znajdziesz tu coś szczególnego dla siebie?  :) A w podzakładce: Ćwiczenia - proponuję  ,,ćwiczenia specjalne'' zaczerpnięte z wiedzy medycznej Dalekiego Wschodu, ale nie tylko... Znane i doceniane są w środowiskach ludzi  poszukujących różnych metod, na prowadzenie zdrowszego stylu życia. Programy tych ćwiczeń  wymagają  systematycznego treningu, a  przy nauce ich – wytrwałości. Wówczas są gwarancją niesamowitej skuteczności w utrzymywaniu pożądanego zdrowia. Są to np: ćwiczenia z jogi kręgosłupa - ćwiczenia krokodyla (Indie), ćwiczenia izometryczne, ryty tybetańskie (Tybet), 8 kawałków brokatu(Chiny) itp.

W zakładce  "Opinie" zapraszam do wyrażania swojego zdania  na temat moich terapii, artykułów,  itp

      

 


                                                                                                                                                                          

Cytat na dziś!

BEZRUCH JEST CHOROBĄ, RUCH JEST POWROTEM DO ZDROWIA" -GABRIELLA ROTH -